اوپوموبایل

اوپو از نسل جدید فناوری سلفی زیر نمایشگر رونمایی کرد

اوپو جدیدترین تکنولوژی دوربین سلفی زیر نمایشگر را معرفی کرده است و ادعا می‌کند این تکنولوژی اجازه خواهد داد یک دوربین سلفی در زیر نمایشگر «البته بدون به خطر انداختن یکپارچگی صفحه نمایش» قرار گیرد. در نسل‌های قبلی تراکم پیکسلی را در بخشی از صفحه که دوربین در آن قرار داشت، کاهش می‌دادند تا نور بیشتری عبور کند اما در نسل جدید گوشی‌های هوشمند، اوپو تصمیم گرفته از پیکسل‌های کوچک‌تری استفاده کند تا وضوح 400 پیکسلی نمایشگر OLED حفظ شود.

طبق گفته اوپو، در نسل جدید این فناوری کاربران هیچ تفاوتی بین محل قرار گیری دوربین سلفی و سایر قسمت‌های نمایشگر مشاهده نخواهند کرد و تجربه کاربری جذاب‌تری برای آن‌ها رقم خواهد خورد. اوپو برای اثبات این ادعا، تصویری از یک کتاب الکترونیکی منتشر کرده است که پس زمینه آن سفید بوده و متن‌ها با رنگ مشکی دیده می‌شوند؛ این بدترین سناریوی ممکن برای نسل قبلی دوربین‌های زیر نمایشگر بود زیرا تفاوت زیادی بین قسمت قرار گیری دوربین سلفی و سایر نقاط صفحه نمایش به چشم می‌خورد.

در مورد کیفیت دوربین سلفی، اوپو یک تصویر ارسال کرده است تا کیفیت تصاویر ثبت شده توسط دوربین سلفی را نمایش دهد. البته باید در نظر داشت این تصویر در نور روز گرفته شده و طبیعی است که کیفیت قابل قبولی داشته باشد؛ هر چند در قسمت‌هایی از عکس ارتیفکت‌های کوچکی وجود دارد. بهرحال بنظر می‌رسد دوربین این گوشی، بهتر از گوشی ZTE Axon 20 باشد که اولین گوشی با دوربین سلفی زیر نمایشگر بود.

با این اوصاف ZTE اولین برندی است که از این تکنولوژی استفاده کرده و علاوه بر گوشی Axon 20، نسخه بهبود یافته سلفی زیر نمایشگر را در گوشی Axon 30 هم به کار برده است. این برند ادعا می‌کند که تراکم 400 پیکسل در دوربین زیر صفحه نمایش Axon 30 وجود دارد و کیفیت دوربین آن نسبت به مدل Axon 20 ارتقا یافته است.

اوپو مدتهاست که بر روی فناوری دوربین های زیر نمایشگر کار می‌کند و اولین نسخه آزمایشی آن را در رویداد MWC شانگهای در سال 2019 به نمایش گذاشت ولی تا به امروز در هیچ کدام از گوشی‌های خود از این تکنولوژی استفاده نکرده است. فعلا دشوار است که در مورد کیفیت دوربین سلفی زیر نمایشگر صحبت کنیم و برای بررسی آن باید تا زمان عرضه نسل جدید گوشی‌های اوپو صبر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا