اپل

با قابلیت‌های اپلیکیشن Files در iPadOS 15 آشنا شوید

حدودا یک هفته از عرضه نسخه آزمایشی آی او اس 15 و آیپد او اس 15 برای توسعه دهندگان می‌گذرد. اما قابلیت‌های جدید این دو پلتفرم هنوز توسط رسانه‌های خبری در حال کشف شدن است. در کنار اضافه شدن ویجت‌های مختلف به صفحه هوم و امکانات مولتی تسکینگ فوق العاده، قابلیت‌های دیگری مانند progress bar جدید در اپلیکیشن Files، پشتیبانی از NTFS و مواردی از این قبیل نیز به سیستم عامل iPadOS 15 اضافه شده است.

ازین پس زمانی که یک فایل را در اپلیکیشن Files کپی کنید، یک Progress bar در بالای صفحه به نمایش درمی‌آید که زمان به پایان رسیدن این عملیات را به شما یادآور می‌شود. این نوار در منوی بالایی و در کنار آیکون new folder ظاهر شده و امکان لغو عملیات کپی کردن فایل را نیز در اختیارتان می‌گذارد.

همین موضوع به تنهایی می‌تواند یکی از قابلیت‌های جذاب و هیجان انگیز آیپد او اس به حساب بیاید. چرا که تا به این لحظه کاربران از این روند بی خبر بوده و باید منتظر می‌ماندند تا عملیات کپی شدن فایل به پایان برسد.

اگر یک هارد با فرمت NTFS را به آیپد خود متصل کنید، حالا اپلیکیشن Files قابلیت خواندن آن را پیدا کرده است. البته بد نیست بدانید که مانند سیستم عامل Mac، شما تنها امکان خواندن فایل‌ها را خواهید داشت و به این ترتیب، قابلیت انتقال فایل از هارد آيپد به هارد اکسترنال یا بالعکس میسر نخواهد بود. اما همین گزینه نسبت به خوانده نشدن هاردهایی با فرمت NTFS در iPadOS 14 یک مزیت به حساب می‌آید.

برای افرادی که به همراه آیپد خود از ماوس یا ترکپد نیز استفاده ‌می‌کنند، امکان انتخاب چند فایل به صورت همزمان از طریق cursor نیز فراهم شده است و به این ترتیب برای کپی، انتقال یا به اشتراک گذاری فایل‌ها، نیازی نیست تا آن‌ها را تک به تک انتخاب کنید. متأسفانه در اولین نسخه آزمایشی، امکان مشاهده حجم فایل‌ها یا باز کردن فایل‌های DMG وجود ندارد. این ویژگی، چیزی است که کاربران آیپد مدت‌ هاست در انتظار اضافه شدن آن به آیپد او اس هستند.

نسخه آزمایشی iPadOS هم اینک در حالت آزمایشی برای توسعه دهندگان عرضه شده است و نسخه آزمایشی عمومی آن نیز در ماه جولای، ‌در اختیار کاربران می‌گیرد. اما پیشنهاد می‌کنیم تا فصل پاییز و عرضه نسخه عمومی اصلی منتظر بمانید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا