اپل

بعضی امکانات iPadOS 15 پیش از معرفی لو رفت

امشب اپل به صورت رسمی در رویداد WWDC 2021 از نسخه جدید سیستم عامل‌های خود رونمایی خواهد کرد که یک بخش از این رویداد، به iPadOS 15 اختصاص پیدا می‌کند. همان طور که حدس زده‌اید، پیش از معرفی رسمی برخی قابلیت‌ها و امکانات این پلتفرم به بیرون درز پیدا کرده است که در ادامه آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

طبق اعلام آقای مارک گورمن، یکی از منابع مورد اعتماد بلومبرگ، نسخه جدید iPadOS به قابلیت مولتی تسکینگ بهبود یافته‌ای مجهز خواهد بود که کار با چند اپلیکیشن به صورت همزمان را از پیش آسان‌تر می‌کند. در حال حاضر، iPadOS امکان کار با دو اپلیکیشن همزمان به شما را می دهد که با کمک ویژگی Slide Over شما می‌توانید یک اپلیکیشن سوم را نیز به این چرخه اضافه کنید. یکی از کاربران توییتر با نام کاربری Apple RUMORs امروز با انتشار یک تصویر، از سیستم جدید مولتی تسکینگ iPadOS که امکان کار با سه اپلیکیشن به صورت همزمان را در اختیار کاربر می‌گذارد، پرده برداری کرد.

یکی از کاربران توییتر در پاسخ به این توییت، اعلام کرده است که امکان کار با سه اپلیکیشن به صورت همزمان وجود خواهد داشت. اما از آن جا که صفحه به سه قسمت مساوی تقسیم می‌شود، لذا فضای کار کمتری برای تعامل با اپلیکیشن‌ها در اختیار کاربر خواهد بود. اما احتمالا امکان زوم روی محتوای هر یک از اپلیکیشن‌ها برای تعامل بهتر با آن‌ها در دسترس قرار می‌گیرد. البته آقای گورمن معتقد است که اپل مسلما شیوه کار با اپلیکیشن‌ها در iPadOS را بهبود خواهد بخشید و قابلیت‌های مولتی تسکینگ را نسبت به نسخه‌های قبل بهتر و کاربردی‌تر خواهد کرد.

همچنین قابلیت تعامل با ویجت‌ها و چینش آن‌ها نیز تغییر پیدا خواهد کرد. در نسخه فعلی iPadOS، ویجت‌ها تنها به سمت چپ صفحه محدود هستند و امکان قرارگیری آن‌ها در جای جای صفحه (مانند آیفون‌ها) وجود ندارد. همچنین قابلیت تعامل با آن‌ها نیز به این پلتفرم اضافه خواهد شد. به عنوان مثال شما قادر خواهید بود تا موزیک در حال پخش را متوقف یا مجددا آن را از طریق ویجت مربوطه پخش کنید.

رویداد WWDC 2021 اپل امشب رأس ساعت 21:30 آغاز می‌شود که می‌توانید آن را به صورت زنده از وب سایت اپل تماشا کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا