اپلسرویس خبر

نخستین آیفون با پورت USB-C در جهان به قیمت ۸۶ هزار دلار به فروش رسید!

در هفته گذشته، خبری درباره یک دانشجوی روباتیک سوییسی به نام Ken Pillonel منتشر کردیم که موفق شده بود تا روی آیفون X خود، یک پورت USB-C قرار دهد و این نمونه را در سایت ای‌بی به فروش گذاشته بود. در شب گذشته، این گوشی پس از دریافت ۱۱۶ پیشنهاد متفاوت، به قیمت ۸۶٫۰۰۱ دلار فروخته شد.

در هفته گذشته، بیشترین پیشنهاد برای این گوشی معادل ۸۵ هزار دلار بود اما به نظر می‌رسد که فرد ثروتمندی در لحظات آخر و با پیشنهاد ۸۶٫۰۰۱ دلاری، موفق شده تا این گوشی را خریداری کند. یک پیشنهاد به مبلغ چشمگیر یک میلیون دلار نیز برای این گوشی ثبت شده بود که پس از حدود یک ساعت حذف شد.

آقای Pillonel درباره پروسه تعویض پورت گوشی و تبدیل آن به USB-C، صحبت‌هایی کرده و جزئیات بیشتری را در اختیار رسانه‌ها گذاشته است. به گفته وی، قدم اول کار این بوده که بخش‌های الکترونیکی گوشی بدون مشکل به کار خود ادامه دهند؛ سپس وی کانکتور C94 اپل را مهندسی معکوسی کرده و یک PCB شخصی سازی شده با یک پورت ماده USB-C تولید کرده است. او سرانجام این پورت را درون گوشی قرار داده و آن را آزمایش کرده که بدون مشکل کار کند.

به گفته این دانشجوی نخبه، این گوشی برای طرفداران دو آتشه برند اپل که دارای کلکسیونی از محصولات این شرکت هستند؛ محصولی باورنکردنی خواهد بود. البته صاحب جدید این گوشی نمی‌تواند آن را آپدیت یا ریست کرده و مسلما استفاده از آن به عنوان گوشی اصلی نیز توصیه نمی‌شود.

آقای Ken Pillonel همچنین توصیه می‌کند که مالک جدید گوشی، آن را برای تعمیرات باز نکرده و به سخت افزار آن دست نزند؛ البته با توجه به ماهیت این گوشی، قاعدتا ریسک از بین رفتن گارانتی دستگاه وجود ندارد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا