سامسونگموبایل

سامسونگ از رابط کاربری گلکسی واچ 4 پرده برداشت ؛ One UI Watch

رویداد MWC 2021 برگزار شد و سامسونگ در آن از همکاری خود با گوگل گفته و به نظر می‌رسد ازین پس شاهد رابط کاربری جدید در ساعت‌های هوشمند این شرکت باشیم که دیگر مشکلات آزار دهنده قبلی را ندارد. در واقع امروز از ساعت یا پلتفرم جدیدی رونمایی نشده بلکه قرار است با دستپخت گوگل و سامسونگ برای ساعت‌های هوشمند آشنا شویم. درواقع این دو شرکت، پلتفرم‌های Wear OS و تایزن را درهم آمیخته‌اند و نتیجه، چیزی است که سامسونگ آن را One UI Watch نام‌گذاری کرده است. در ادامه با ویژگی‌های جدید این رابط کاربری آشنا خواهیم شد.

اواسط تابستان امسال و در رویداد گلکسی آنپکد سامسونگ قرار است از ساعت هوشمند جدید خود یا گلکسی واچ 4 رونمایی کند و در آن‌جا به طور کامل درباره One UI Watch صحبت خواهد کرد؛ اما امروز این غول کره‌ای، یک نگاه اولیه به ظاهر این رابط کاربری را نشان‌مان داده و از همکاری‌های خود با گوگل برای بهبود رابط کاربری ساعت سخن گفته است.

در واقع این رابط کاربری جدید چیزی نیست که روی تمام دستگاه‌های گوگل و سامسونگ قرار بگیرد بلکه فقط روی دستگاه‌های ساخت خود سامسونگ استفاده خواهد شد. شاید بتوان گفت این اقدام شبیه کاری است که سامسونگ با اندورید برای گوشی‌هایش می‌کند، است و هدف از این کار ایجاد یک تجربه یکسان در تمام دستگاه‌های سامسونگ است و این کار به نظر جذاب می‌آید.

اپلیکیشن ستینگ دوباره طراحی شده تا بیشتر شبیه ستینگ One UI روی گوشی‌های سامسونگ باشد و همه‌چیز راحت با گوشی هوشمند همگام شود. اگر در گوشی هوشمند، ساعت مناطق مختلف جهان را داشته باشید و یا مخاطبینی را مسدود کرده باشید، این اتقاق در ساعت هم به صورت خودکار رخ می‌دهد. سامسونگ همچنین یک ابزار جدید طراحی واچ فیس را معرفی کرد و اعلام کرد که آن را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد تا بتوانند راحت‌تر برای ساعت‌های هوشمند واچ فیس طراحی کنند. هنوز مشخص نیست که ساعت‌های موجود که از تایزن یا Wear OS استفاده می‌کنند به One UI Watch ارتقا پیدا می‌کنند یا خیر.

یکی از نکات در رابطه با این رابط کاربری اینست که مانند اپل واچ اکنون اگر برنامه‌ای را نصب کنید که نسخه ساعت آن نیز موجود باشد، به طور خودکار آن اپلیکیشن روی ساعت هوشمند نصب می‌شود. در حال حاضر روی تایزن باید برنامه‌ها را به صورت دستی نصب کرد و از آن بدتر فروشگاه اپلیکیشن عجیب و غریب Wear OS است که بسیار ناامید کننده است. اکنون با رابط کاربری جدید سامسونگ کافی است برنامه‌ای را روی تلفن خود نصب کنید و به طور خودکار نسخه ساعت نیز روی ساعت هوشمند نصب می‌شود.

انتظار می‌رود رابط کاربری One UI Watch در اواخر امسال برای اولین بار در پوشیدنی‌های سامسونگ و در رویداد گلکسی آنپکد رونمایی شود. طبق شایعات و اخبار رویداد پیش روی سامسونگ باید بسیار جذاب و دیدنی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا