اپلموبایل

آیفون 15 پرو دارای دوربین پریسکوپی با زوم ۵ برابر خواهد بود

مدت زیادی است که شایعاتی درباره عرضه آیفون 15 پرو به همراه دوربین پریسکوپی در سال ۲۰۲۳ شنیده می‌شوند. اکنون نیز به گفته یکی از تحلیل‌گران بازار به نام «جف پو»، کوپرتینویی‌ها در حال آزمایش نمونه‌های اولیه لنز‌های تله‌فوتو با زوم ۵ برابری هستند. به عقیده این افشاگر، اپل تصمیم نهایی خود را در زمینه تولید کننده این قطعات، در ماه مه سال ۲۰۲۲ خواهد گرفت.

در صورت تایید استفاده از قطعات ذکر شده، آنها در مدل‌های رده بالای آیفون‌های سال ۲۰۲۳ قرار خواهند گرفت که در اینجا، به معنای مدل‌های آیفون 15 پرو و پرو مکس است. به احتمال زیاد، ساخت این لنز‌ها به عهده شرکت Lante Optics خواهد بود و میزان ۱۰۰ میلیون عدد از آنها برای اپل تولید می‌شود.

دوربین‌های پریکسوپی، تکنولوژی تازه‌ای نیستند و در بسیاری از گوشی‌های پرچمدار و یا حتی میان رده اندرویدی دیده می‌شوند. نحوه چینش لنز‌ها در این مدل، به صورت افقی بوده که جایگیری آنها در گوشی‌های نازک امروزی را آسان‌تر می‌کند.

با وجودی که این ویژگی سال‌ها است که در گوشی‌های اندرویدی دیده می‌شود؛ اپل مانند همیشه صبر خود را حفظ کرده و قصد دارد تا از محصولی بی نقص و تکامل یافته در محصولات خود استفاده کنند. در سری آیفون‌های عرضه شده در سال جاری یا همان سری آیفون 14، قرار است شاهد استفاده از تکنولوژی ترکیب پیکسل‌ها با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی استفاده شده در این گوشی‌ها نیز باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا