اپلموبایل

امکان استفاده از فیس آیدی به همراه ماسک فراهم شد

بتای سیستم عامل iOS 15.4 که در روز گذشته شاهد انتشار آن بودیم؛ قابلیت بسیار کاربردی جدیدی را به همراه دارد که امکان استفاده از فیس آیدی در هنگام پوشیدن ماسک را نیز فراهم می‌کند. با این وجود، کاربران آیفون دیگر در دوران پاندمی مجبور به آنلاک کردن گوشی‌های خود با استفاده از پین کد یا اپل واچ نخواهند شد.

اپل می‌گوید که این ویژگی برای شناخت کاربر در هنگام استفاده از ماسک، جزئیات ریز اطراف چشمان کاربر را به خاطر می‌سپارد. در صورتی که قصد استفاده از این ویژگی را داشته باشید؛ باید صورت خود را مجددا برای فیس آیدی اسکن کنید. پس از انجام این قدم، دیگر باز کردن قفل گوشی آیفون شما حتی در هنگام بر چهره داشتن ماسک نیز ممکن خواهد بود.

در منوی تنظیمات گوشی و بخش Face ID & Passcode، گزینه جدیدی با نام Use Face ID with a Mask قرار گرفته که اگر تصمیم به غیر فعال کردن این قابلیت گرفتید؛ می‌توانید آن را خاموش کنید. یک گزینه دیگر برای افزودن عینک نیز اضافه شده که دقت فیس آیدی در هنگام بر چهره داشتن عینک و ماسک را بالا می‌برد.

اپل در این منو هشدار می‌دهد که امنیت فیس آیدی، در هنگام اسکن کامل چهره بسیار بیشتر است. برای آنلاک کردن گوشی به وسیله فیس آیدی در هنگام استفاده از ماسک، باید مستقیما به گوشی خود نگاه کنید و در صورت استفاده از عینک آفتابی، گوشی آنلاک نخواهد شد. استفاده از فیس آیدی به همراه ماسک، برای تایید هویت در سرویس پرداخت اپل پی و لاگین به وب‌سایت‌هایی که از فیس آیدی پشتیبانی می‌کنند نیز ممکن است.

در حال حاضر، استفاده از قابلیت تشخیص چهره فیس آیدی به همراه ماسک تنها در سری گوشی‌های آیفون 12 و آیفون 13 ممکن بوده و کاربران سری آیفون 11، حداقل فعلا به این قابلیت دسترسی ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا