سامسونگموبایل

سامسونگ با انتشار آپدیتی، قابلیت رم مجازی را به گوشی گلکسی A52s آورد

یکی از جدیدترین ویژگی‌ها که اخیرا در بین بسیاری از گوشی‌های ساخت شرکت‌های چینی دیده می‌شوند، استفاده از قابلیت رم مجازی است. حالا به نظر می‌رسد که این قابلیت بین سایر شرکت‌های سازنده گوشی‌های اندرویدی نیز محبوبیت یافته و شرکت سامسونگ نیز ازین پس آن را در گوشی گلکسی A52s ارائه می‌دهد.

این ویژگی در آخرین آپدیت منتشر شده برای گوشی گلکسی A52s 5G قرار گرفته و سامسونگ آن را رم پلاس می‌خواند. با فعال کردن این قابلیت، ۴ گیگابایت حافظه رم مجازی با استفاده از حافظه داخلی گوشی، به آن اضافه می‌شود.

در دنیای کامپیوتر، سالهاست که شاهد قابلیت‌هایی چون Pagefile هستیم که کاربرد آن دقیقا مشابه ویژگی رم مجازی است که اخیرا در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود. حالا دقیقا مشخص نیست که چه چیزی موجب رو آوردن شرکت‌های سازنده گوشی‌های اندرویدی به این تکنولوژی در سال جاری شده است.

با وجودی که شاید دلیل محبوبیت روزافزون رم مجازی را درک نکنیم، اما تاثیر آن بر روی گوشی‌هایی با ظرفیت پایین رم محسوس است. به نظر می‌رسد که شوخی «دانلود کردن رم بیشتر» که قبلا از آن جهت به سخره گرفتن افراد کم تبحر در زمینه تکنولوژی استفاده می‌شد، حالا واقعا ممکن شده است!

ورژن نسخه‌ای از این آپدیت که ویژگی رم مجازی را به همراه دارد، A528BXXU1AUH9 نام داشته و فعلا برای گوشی A52s در کشور هند منتشر شده است. این آپدیت موجب بهبود عملکرد دوربین گوشی نیز شده و حجم آن، ۲۵۰ مگابایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا