سرویس خبرشیائومیموبایل

شیائومی جایگاه دومین تولید کننده گوشی در دنیا را به اپل باخت!

ماه جولای سال میلادی 2021 بود که خبرهای عجیبی به گوش می‌رسید مبنی بر اینکه اپل جایگاه دوم بزرگترین تولیدکنندگان بازار گوشی‌های هوشمند را از دست داده است و شیائومی شرکتی بود که جایگاه اپل را تصاحب کرده بود. سرانجام با انتشار آمار رسمی، مشخص شد که شیائومی با عرضه گوشی‌های هوشمند بیشتر نسبت به اپل در سه‌ماهه دوم سال میلادی 2021 موفق رسیدن به جایگاه دوم شده است. اما شایان ذکر است که تحلیلگران حوزه فناوری پیش‌بینی کرده بودند که این موفقت شیائومی شاید دوامی نداشته باشد و اپل شاید به جایگاه خود بازگردد که حالا به نظر می‌رسد این پیش‌بینی‌ها درست بوده است و گزارش‌ها خبر از بازگشت اپل به رده دوم تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند می‌دهند.

براساس گزارشی از IDC، اپل با عرضه و فروش 50.4 میلیون دستگاه در سه‌ماهه سوم سال 2021 توانسته است شیائومی پشت سر بگذارد و جایگاه دومی را تصاحب کند. در این مدت مشابه، شیائومی با عرضه 44.3 میلیون دستگاه به رده سوم تنزل پیدا کرد.

البته عوامل زیادی هستند که بر بازار تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند اثر می‌گذارند. به عنوان مثال، در سال 2021 مشکل جهانی کمبود تراشه اکثر شرکت‌های بزرگ فناوری را وادار به توقف تولید یا تولید محدود محصولات خود کرده است. به علاوه، شاید بررسی آمار سالانه فروش گوشی‌های هوشمند جامع‌تر از بررسی آمار سه‌ماه باشد چرا که دید کلی‌تری نسبت به وضعیت بازار را در اختیار افراد می‌گذارد.

همانطور که انتظار می‌رفت، سامسونگ با عرضه و فروش 69 میلیون دستگاه در سه‌ماهه سوم 2021 رده اول را در اختیار دارد که 18.6 میلیون بیشتر از اپل و 24.7 میلیون بیشتر شیائومی محسوب می‌شود. در جایگاه چهارم و پنجم نیز به ترتیب برند‌های ویوو و اوپو قرار دارند که به نظر می‌رسد جایگاه آنها همیشگی شده است.

در نهایت باید اشاره کرد که شاید بزرگ‌ترین غایب این لیست برند هواوی است که زمانی در جایگاه دوم قرار داشت و حتی برای مدت کوتاهی توانست جایگاه اولی سامسونگ را نیز کسب کند. حالا اما اسم هواوی در بین ده تولیدکننده برتر نیز قرار ندارد و به نظر می‌رسد برای مدت طولانی نیز هواوی به این لیست راه پیدا نخواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا