گوگل

تصاویر رندر از پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو منتشر شده که طراحی عجیب و جدیدشان را نشان می‌دهد

گوگل با دو نسل قبلی گوشی‌های پیکسل، سعی کرده محافظه‌کارانه بازی کند و خیلی سراغ طراحی‌های عجیب یا ویژگی‌های جدید نرفته است. اما به نظر می‌رسد امسال بالاخره گوگل آماده شده تا دنیای اندرویدی‌ها را حسابی تکان دهد. شب گذشته، جان پراسر، چند تصویر رندر که او از روی عکس‌های واقعی پیکسل 6 ساخته را منتشر کرده و نشان از تغییرات زیاد این گوشی‌ها نسبت به همه نسل‌های قبل از آن دارد.

اولین نکته این است که بر خلاف پارسال که فقط یک مدل پیکسل 5 داشتیم، امسال دو گوشی پرچمدار از طرف گوگل عرضه می‌شود. نکته جالب بعدی اینکه گوگل پسوند XL را بیخیال شده و مثل اپل سراغ پسوند پرو رفته است؛ پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو قرار است پرچمداران جدید گوگل باشند. اما مهم‌تر از همه، آن‌ها را در تصویر بالا ببیند!

باید اعتراف کنیم که این گوشی‌ها شبیه هیچ گوشی دیگری که تا به حال عرضه شده نیستند مخصوصا با بیرون زدگی بزرگ دوربین‌ها در بخش پشتی! همانطور که قابل مشاهده است، پیکسل 6 قرار است گوشی کوچکتر باشد و به جای دوربین سه گانه، تنها دو دوربین خواهد داشت. می‌توانیم این احتمال را بدهیم که این دو دوربین، دوربین‌های التراواید و دوربین واید اصلی هستند. در پیکسل 6 پرو نیز یک دوربین تله‌فوتو به آن‌ها اضافه خواهد شد. البته با توجه به این رندرها، نباید انتظار دوربین پریسکوپی هم داشته باشیم و نهایتا شاهد دوربینی با سه برابر زوم اپتیکال خواهیم بود. 

امیدوار هم هستیم که بالاخره گوگل سنسور استفاده شده برای دوربین این گوشی‌ها را هم شامل بروزرسانی کند. چند سالی است که گوگل از یک سنسور برای دوربین اصلی گوشی‌هایش استفاده می‌کند.

دوربین‌ها را که کنار بگذاریم، اگر این طراحی‌های نشان داده شده دقیق باشند (که تا همین حالا یک منبع دیگر غیر از جان پراسر هم تایید کرده که طراحی پیکسل‌های بعدی این شکلی است)، گوگل بالاخره آماده است تا گوشی جدیدش را با جسارتی مثال زدنی به بازار معرفی کند. 

دلیلی که جان پراسر عکس‌ها را مستقیم منتشر نکرده و سراغ ساختن این رندرها رفته است، این است که نمی‌خواهد هویت منبعی که عکس‌ها را برای او فاش ساخته لو برود. اما در هر صورت در مورد گوگل صحبت می‌کنیم و دو سه سال اخیر به ما ثابت کرده‌اند که قرار است در آینده عکس‌های زیادی از این گوشی هم لو برود. 

در بخش جلویی این گوشی نیز شاهد نمایشگر حفره‌دار با دوربین سلفی خواهیم بود که به جای اینکه مثل پیکسل 5 در گوشه نمایشگر قرار گرفته باشد، به وسط صفحه نمایش نقل مکان کرده است. حاشیه‌های نمایشگر هم آنقدر باریک شده‌اند که دیگر به چشم نیایند. البته امیدواریم امسال هم مثل پیکسل 5، شاهد حاشیه‌های هم اندازه و متفارن در چهار لبه نمایشگر باشیم. 

در نهایت نکته مهم بعدی درباره این گوشی‌ها این است که احتمالا گوگل دیگر قرار نیست که از پردازنده‌های کوالکام استفاده کند. پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو احتمالا اولین پیکسل‌هایی خواهند بود که با پردازنده اختصاصی گوگل عرضه می‌شوند. اینکه گوگل امسال انقدر تغییر برای گوشی خود به وجود آورده، از همین حالا هیجان‌انگیز و جذاب است. برای معرفی این گوشی نیز به رسم هر ساله باید تا پاییز صبر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا