سرویس خبرگوگل

امکان انتقال تاریخچه چت‌های واتس‌اپ از گوشی‌های آیفون به گوشی‌های عرضه شده با اندروید 12 فراهم شد

چندی پیش، خبری مبنی بر فراهم شدن امکان انتقال تاریخچه چت‌های پیام رسان محبوب واتس‌اپ از گوشی‌های آیفون به گوشی‌های سامسونگ را خواندیم و حالا این قابلیت برای گوشی‌های پیکسل گوگل نیز فعال شده است. البته این حرکت تنها محدود به گوشی‌های پیکسل نبوده و به گفته گوگل، تمامی گوشی‌های عرضه شده با اندروید 12 نیز می‌توانند از این ویژگی واتس‌اپ استفاده کنند؛ بنابراین گزینه‌ها تا چند ماه دیگر تنها محدود به گوشی‌های گوگل و سامسونگ نخواهد بود.

نحوه انتقال تاریخچه چت‌ها، بسیار آسان است. برای مثال اگر از گوشی‌های پیکسل 6 یا پیکسل 6 پرو استفاده می‌کنید، تنها به یک کابل لاتنینگ به USB-C نیاز پیدا خواهید کرد. وقتی پیکسل خود را به آیفون متصل کنید، در هنگام راه اندازی اولیه آن پیامی مشاهده خواهید کرد که به شما اجازه می‌دهد تا تاریخچه پیام‌ها و محتوای خود را از واتس‌اپ آیفون به پیکسل خود انتقال دهید.

این اطلاعات به شیوه‌ای کاملا امن بین دو گوشی منتقل شده و گوگل می‌گوید که همکاری نزدیکی با واتس‌اپ جهت حفظ امنیت کاربران داشته است و مطمئن شده که هیچکس به این اطلاعات شخصی کاربر دسترسی نداشته باشد. این اطلاعات به سادگی از آیفون به پیکسل کپی می‌شوند و در هنگام انتقال، آیفون توانایی دریافت پیام‌های جدید را از دست می‌دهد.

مشخصا این امر، گامی رو به جلو برای پیام‌رسان واتس‌اپ محسوب می‌شود. البته با توجه به رقبایی چون تلگرام و دیکسورد با امکان اتصال همزمان چند دستگاه و نبود این پروسه‌های پیچیده برای انتقال داده‌ها، قاعدتا این پیام‌رسان همچنان جای پیشرفت بسیاری دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا