سرویس خبرسیستم عاملگوگل

اولین بتای عمومی اندورید 13 برای گوشی‌های پیکسل سازگار منتشر شد

سرانجام پس از دو نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندورید 13 که در ماه فوریه و مارس منتشر شد، دیروز اولین بتای عمومی اندورید 13 منتشر در دسترس قرار گرفت که برای آزمایش توسط کاربران عرضه شده است. به علاوه، نصب و کار با بتای عمومی اندروید 13 راحت‌تر از نصب پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان است در نتیجه، کاربران بیشتری اقدام به نصب آن خواهند کرد و جزئیات دقیق‌تری از آن منتشر خواهد شد.

برنامه زمانی عرضه اندروید 13
برنامه زمانی عرضه اندروید 13

البته باید اشاره کرد که همانطور که انتظار می‌رود، کاربران ممکن است با باگ‌ها و اختلالات زیادی در حین کار با بتای اندروید 13 مواجه شوند که البته چندان دور از ذهن نخواهد بود چرا که این اولین بتای عمومی اندروید 13 از چهار بتا این سیستم عامل محبوب قبل از عرضه نسخه پایدار آن است.

 شایان ذکر است که نسخه نهایی اندورید 13 در اواخر سال جاری میلادی منتشر خواهد شد. در حال حاضر، تنها سری پیکسل 4، پیکسل 5 و پیکسل 6 با این بتا سازگار هستند و کاربران می‌توانند با نام نویسی در صفحه رسمی اندورید بتا گوگل نسخه بتا اندروید 13 را در قالب یک بروزرسانی نرم‌افزاری دریافت کنند.

برجسته‌ترین قابلیت اولین بتا اندورید 13 ویژگی دسترسی برنامه‌های مختلف به فایل‌های مولتی‌مدیا مانند تصاویر، فایل‌های صوتی و ویدئویی است. در همین راستا، برنامه‌ها حالا برای بهره‌گیری به فایل‌های کاربر باید سه نوع دسترسی را فعال کنند که برای هر نوع فایل به طور مجزا خواهد بود به این معنی که دسترسی برای انواع فایل صوتی، ویدئویی و صوتی به طور جداگانه خواهد بود. قبلا برنامه‌ها تنها به یک دسترسی مشترک برای همه ‌فایل‌ها نیاز داشتند که به نوعی امنیت کاربر به مخاطره می‌انداخت. البته قبلا نیز گزارش شده بود که یکی از مهمترین محورهای اندورید 13 بحث امنیت و حریم شخصی کاربر است.

 

در نهایت باید اشاره کرد که کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O گوگل ماه بعد برگزار خواهد شد که در آن گوگل جزئیات بیشتری از سیستم عامل خود را اعلام خواهد کرد. به علاوه، به احتمال زیاد دومین نسخه بتا اندروید 13 نیز همزمان با رویداد گوگل منتشر شود.

از طريق
GSMArena

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا