سرویس خبر

اینستاگرام در حال آزمایش قابلیتی است که استوری‌ها را به صورت عمودی نمایش می‌دهد

فوریه سال 2021 میلای بود که اینستاگرام اعلام کرد در حال توسعه قابلیتی است که براساس آن، استوری‌های کاربران در این شبکه اجتماعی به صورت عمودی قابل کنترل خواهد بود و با اسکرول به بالا و پایین می‌توان استوری‌های دیگر کاربران را مشاهده کرد.

از آن زمان تا به امروز استوری‌ها در اینستاگرام تنها به صورت سنتی و افقی قابل مشاهده و کنترل بودند اما امروز خبری منتشر شد که براساس آن، اینستاگرام این قابلیت را برای برخی از کاربران در ترکیه و برزیل در دسترس قرار داده است. در نتیجه، به نظر می‌رسد اینستاگرام در حال آزمایش این قابلیت در محیط کاربری واقعی است تا معایب آن مشخص شود.

کنترل کردن استوری‌ها به صورت عمودی قبلا تیز در شبکه‌های اجتماعی دیگری مانند تیک تاک (TicTok) نیز به کار رفته است و به نظر می‌رسد اینستاگرام با عرضه این قابلیت سعی دارد فاصله خود را با رقبا کمتر کند. همچنین اسکرول استوری‌ها یه صورت عمودی مشابه کنترل محتوای ریلز (Reels) است.

حالا براساس این قابلیت، برای مشاهده استوری‌های کاربران مختلف باید به صورت عمودی به بالا و پایین اسکرول کرد ولی برای مشاهده استوری‌های یک کاربر، تنها باید به طرفین سوآیپ کرد که به نظر کنترل استوری‌ها را آسان خواهد کرد.

در نهایت باید اشاره کرد که هنوز به طور قطع مشخص نیست که این قابلیت چه زمانی برای همه کاربران عرضه می‌شود. همچنین حتی ممکن است که اینستاگرام تنها در حال حاضر در حال آزمون و خطا این قابلیت است و بعدا درباره عرضه عمومی آن تصمیم‌گیری کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا