سرویس خبرشیائومی

شیائومی از تکنولوژی جدید باتری‌های خود با افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت رونمایی کرد

شرکت شیائومی در پست کوتاهی که در صفحه شبکه اجتماعی ویبو خود منتشر کرد؛ به معرفی تکنولوژی جدیدی که بخش تحقیق و توسعه آنها به آن دست یافته رونمایی کرد. این تکنولوژی مربوط به باتری بوده و در سال آینده آماده استفاده خواهد شد. به نظر می‌رسد که شیائومی توانسته تا محتوای سیلیکون درون باتری را به میزان ۳ برابر افزایش داده تا شاهد بهبود ظرفیت این باتری‌ها باشیم.

باتری‌های تولید شده با این تکنولوژی، از نظر حجم تفاوتی با نسل‌های پیشین ندارند ولی ظرفیت آنها حدود ۱۰ درصد افزایش یافته و به گفته این شرکت، عمر آنها نیز به میزان حدود ۱۰۰ دقیقه در هر شارژ بالاتر رفته است. تکنولوژی بدنه باتری‌ها نیز بهبود یافته تا فضای کمتری را در گوشی اشغال کنند. مدار PCM در این باتری‌ها زاویه ۹۰ درجه داشته و دیگر کاملا تخت نیست، همین امر نیز موجب اشغال فضای کمتری توسط باتری می‌شود.

شیائومی همچنین در این باتری‌ها از یک چیپ مخصوص استفاده کرده که با استفاده از الگوریتم‌ها پیشرفته، عملکرد باتری را تحت نظر داشته و سلامت آن را به ویژه در هنگامی که گوشی برای مدتی بسیار زیاد به برق متصل باشد؛ تامین می‌کند. برخی تنظیمات مربوط به کنترل حرارت نیز در این باتری‌ها وجود دارد که با توجه به اطلاعات دریافتی از برخی سنسور‌های مخصوص، فعال می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا