سرویس خبرشیائومی

سرانجام شیائومی بر صدر جدول بزرگ‌ترین برند موبایل جهان قرار گرفت

همانطور که می‌دانیم، بزرگ‌ترین رقیب سامسونگ در زمینه تولید و فروش گوشی‌های هوشمند در سه ساله اخیر شرکت شیائومی بوده است. به عنوان مثال، شیائومی 3 سال پیش توانست جایگاه سامسونگ در هند به عنوان رتبه یک برند موبایل را تصاحب و این عنوان را از آن خود کند. امروز اما براساس گزارشی از شرکت آماری Counterpoint Research، مشخص شده است که این برند چینی توانسته است جایگاه سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده موبایل در جهان را بگیرد و تاج و تخت 8 ساله غول فناوری کره جنوبی را در اختیار خود درآورد.

طبق اخرین آمار شرکت Counterpoint Research، با افت سهم بازار سامسونگ به 15.7 درصد و رشد سهم بازار شیائومی به 17.1 درصد، سامسونگ جایگاه اولی خود را از دست داد و شیائومی به صدر جدول بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند راه یافت. همچنین شیائومی در بازه زمانی خرداد- تیر بیشترین فروش خود را داشته است. به علاوه، هفته پیش و براساس خبری که از جی اس ام منتشر شده بود شرکت آماری Canalys اذعان داشت که شیائومی با عرضه 52 میلیون دستگاه در سه‌ماهه دوم سال میلادی جاری در رقابت تنگانگی برای گرفتن صدر جدول بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند با سامسونگ با فروش 58 میلیون دستگاه است. شایان ذکر است که سهم اپل از بازار موبایل نیز با افت محسوسی رو‌به‌رو بوده است و به عدد 14.7 درصد از بازار رسیده است.

نکته جالب توجه این است که با وجود رشد ماهانه 26 درصدی شیائومی در ماه اردیبهشت – خرداد، همچنان این شرکت فناوری در رتبه دوم بزرگ‌ترین برند گوشی‌های هوشمند قرار داشت. از زمان تاسیس شیائومی در سال 2011، مدیرعامل این شرکت بارها اعلام کرده است که هدف این شرکت شکست دادن سامسونگ و تصاحب صدر جدول بزرگ‌ترین برند گوشی‌های هوشمند در جهان است. امروز، به نظر می‌رسد که شیائومی به اهداف بلندمدت خود رسیده است.

تارون پتک مدیر تحقیقات Counterpoint Research گفت:

از زمان افول شرکت هواوی در بازار، شیائومی با تلاش‌های مستمر و خستگی‌ناپذیر توانست این خلا بزرگ در بازار گوشی‌های هوشمند را پر کند. این غول فناوری چینی توانست با دراختیار گرفتن بازار‌های مهم آنر و هواوی مانند چین، اروپا، خاورمیانه و افریقا پیش از پیش حضور پررنگ خود در بازار را گسترش دهد. البته بهبود اوضاع بازار در چین، اروپا و هند در ماه خرداد – تیر و همچینین افت عرضه گوشی‌های سامسونگ به دلیل کمبود تراشه از دیگر دلایل پیشرفت چشمگیر شیائومی است.

البته باید اشاره کرد که سامسونگ می‌تواند در 3 ماهه سوم سال میلادی جاری با حل مشکل تامین قطعات بار دیگر به صدر جدول بازگردد. با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا در ویتنام، تولید گوشی‌های هوشمند سامسونگ تحت الشعاع قرار گرفته است. در این راستا، کمبود گوشی‌های هوشمند سامسونگ یعنی گلکسی مخصوصا سری A در فروشگاه‌های فیزیکی و آنلاین بازارهای مختلف مشهود است که خود این نیز کمکی به حضور شیائومی در صدر جدول بوده است.

درنهایت باید اشاره کرد که سامسونگ می‌تواند با عرضه گوشی‌های هوشمند خود مانند گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3، گلکسی S21 FE و گلکسی A52S می‌تواند بار دیگر صدر جدول را از آن خود کند و شیائومی را شکست دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا